Nasze Przedszkole

Słoneczne przedszkole działa od września 1996 roku; w nowym budynku od 1 września 2017r.

Do dyspozycji dzieci jest 5 sal zabaw, szatnia; dobrze wyposażone zaplecze i kuchnia.

Przedszkole posiada również plac zabaw wyposażony w różnorodny sprzęt do zabawy na świeżym powietrzu.

Dzieci w naszym przedszkolu znajdują się cały dzień pod opieką wykwalifikowane kadry pedagogicznej.

Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku 3-6 lat (a młodsze – po indywidualnych konsultacjach).

Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00-17:00.

Atuty naszego przedszkola:

• Dzieci traktujemy indywidualnie i z szacunkiem,
  • Zapewniamy odpowiednio dobraną, wykwalifikowaną i kreatywną kadrę,
  • Stwarzamy warunki do wspólnego z rodzicami wychowania i edukowania dzieci,
  • Kuchnia przygotowuje na miejscu pyszne, zdrowe domowe posiłki, uwzględniając potrzeby dietetyczne dzieci,
  • Rodzicom zapewniamy rzetelną informację, rozmowy z nauczycielami, spotkania,
  • Wspieramy i stymulujemy rozwój dziecka w miłej, bezpiecznej atmosferze,
  • Pracujemy z dziećmi na bezpiecznym, sprawdzonym programie dydaktyczno-wychowawczym.

Kodeks wychowawczy przedszkola:

• Szanujemy cudzą własność, nie dotykamy cudzych rzeczy, np. nie chowamy cudzych ubrań, nie wynosimy zabawek będących własnością przedszkola lub cudzą.
  • Dzielę się z kolegami słodyczami i zabawkami – jeżeli przynoszę słodycze to tyle, aby starczyło dla całej grupy.
  • Poruszamy się bezpiecznie, po schodach nie biegamy.
  • Używamy form grzecznościowych.
  • Kłaniamy się wszystkim w przedszkolu.
  • Wszyscy jesteśmy kolegami; nie wyśmiewamy innych, nie popychamy, nie bijemy.
  • Szanujemy cudzą pracę, np. nie wchodzimy w butach z podwórka na sale przedszkolne.
  • Jesteśmy punktualni.
  • Uczestniczymy w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli.
  • Przestrzegamy norm społecznych obowiązujących w grupie ze względu na wzajemny szacunek, bezpieczeństwo.