Wycieczka do „Karpackiej Troi”

12 czerwca wszystkie grupy przedszkolne pojechały autokarami na całodniową wycieczkę do skansenu w Trzcinicy  „Karpackiej Troi” koło Jasła. Dzieci miały możliwość zwiedzić wystawę pokazującą  sceny z życia codziennego ludności żyjącej tu w początkach epoki brązu i w okresie wczesnego średniowiecza. Dalej spacerowały po parku archeologicznym, gdzie miały okazję zobaczyć chaty z dawnych czasów. Po drodze widziały w stajniach i pod wiatą  zwierzęta dawnych ras, takie jak: węgierskie, długowłose bydło szare, krowy szkockie, koniki polskie, owce wrzosówki oraz kozy karpackie. Na koniec wędrówki doszły do wzgórza zwanego „Wałami Królewskimi” i grodziska. Kolejnym punktem programu były warsztaty dla poszczególnych grup. Młodsze dzieci bawiły się w „Salce Małego Odkrywcy”, a starsze dzieci uczestniczyły w warsztatach „Słowiańskim ornamentem zdobione”. W końcu dzieci udały się na posiłek, gdzie ze smakiem zjadły kiełbaskę z grilla oraz miały okazję zakupić pamiątki. Zmęczone, ale bardzo zadowolone  wyruszyły w powrotną drogę do przedszkola, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.

Grupa Żabki

Grupa Biedronki 

Grupa Motylki

Grupa Pszczółki

Grupa Mrówki