Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej

30 maja 2019 r. starszaki udały się na wycieczkę do pobliskiej szkoły podstawowej. Była to wizyta adaptacyjna. Dzieci zostały przyjęte i oprowadzone po szkole przez Panią Dyrektor: odwiedziły sale lekcyjne, laboratorium fizyczno-chemiczne, świetlicę, udały się również na stówkę. Następnie starszaki zostały zaproszone na salę gimnastyczną, gdzie uczestniczyły w pokazie doświadczeń prowadzonym przez animatorów z Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Była to interaktywna opowieść o powietrzu – zarówno o jego naturze, jak i znaczeniu dla człowieka. Celem pokazów było zainspirowanie odwiedzających do stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi poprzez doświadczenia. Przedszkolaki były zachwycone przebiegiem doświadczeń i wynikającymi z nich wnioskami. Cała wizyta była niezwykle pouczająca. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie.