Wigilia w przedszkolu

18 grudnia w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój, a to za sprawą najstarszych przedszkolaków, które przygotowały i wystawiły Jasełka. W tym uroczystym dniu przybyli do nas goście: pani Wiesława Mitera Przewodnicząca Rady  Gminy Tarnów, pani Joanna Rogowska-Kuta Dyrektor pobliskiej Szkoły Podstawowej, pan Mieczysław Nytko Radny Gminy Tarnów, ksiądz katecheta Jan Król oraz Rodzice z Rady Przedszkola. Cała społeczność przedszkolna wraz z gośćmi z zainteresowaniem śledziła historię Narodzenia Jezusa pięknie przedstawioną przez „Mrówki”. Piękne kolędy i pastorałki zaśpiewane przez dzieci, tańce, a zwłaszcza taniec aniołów zachwyciły i wzruszyły zebranych. Po występie pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia, ksiądz Jan odmówił modlitwę, po czym wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, a następnie zasiedli do wigilijnego obiadu. Spotkania takie pomagają nam kształtować u dzieci kompetencje społeczno-obywatelskie.