Ważne informacje dla rodziców

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczyna się w dniu 2 września.

Prosimy o przybycie do przedszkola do godziny 8.15,

śniadanie podawane jest o godzinie 8.30.

Przedszkole czynne od 6.00 – 17.00

Pozostałe informacje podane będą na zebraniu organizacyjnym,

termin podamy w najbliższym czasie.

OTO LISTA RZECZY, KTÓRE NA PEWNO PRZYDADZĄ SIĘ POCZĄTKUJĄCEMU PRZEDSZKOLAKOWI:

 1. pantofle (nie ze sznurówkami)– na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do samodzielnego wkładania
 2. piżama wciągana, a nie zapinana na guziki
 3. ubrania na zmianę (wszystkie podpisane) do worka w szatni, w zależności od pory roku: podkoszulek, bluzka, spodnie, spódniczka, majtki, skarpetki – dobrze jest zostawić w przedszkolu dwie zmiany ubranek w woreczku oraz worek na zabrudzone, mokre rzeczy,
 4. zabawka – najlepiej ulubiona maskotka, która pomoże w trudnych chwilach – należy podpisać inicjałami na wszywce (czasami dwoje – troje dzieci ma taką samą rzecz),

 

W późniejszym terminie (o którym poinformuje nauczyciel) każde dziecko przyniesie:

Przybory do mycia zębów –szczoteczka i pasta – podpisane (kubki są w przedszkolu) to również niezbędne akcesoria małego przedszkolaka. Po jedzeniu wszystkie dzieci szczotkują ząbki. W taki sposób uczą się dbania o higienę jamy ustnej.

Wszystkie rzeczy i przybory dziecka powinny być podpisane!

/może się zdarzyć, iż kilkoro dzieci będzie mieć podobne lub nawet takie same rzeczy/

 

Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

 • Spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną.
 • Nakrycie głowy także w okresie letnim.
 • Bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami. Dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zmoczyć. Gdy rękawy są za ciasne  i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać.
 • Buty wyjściowe: bezpieczne (nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie), łatwe do wkładania, zapinane na rzepy.
 • Kapcie najlepsze na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych). Ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie  i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości.
 • Szczególną uwagę  należy zwrócić na sprawność suwaków. Dzieci nie potrafią ich zreperować same, więc opóźnia to bądź uniemożliwia wyjście do ogrodu całej grupy. Trzylatek z czasem sam zaczyna zapinać i rozpinać suwak, ale musi być on sprawny.
 • Wszystkie ubrania i zabawki domowe dziecka w przedszkolu powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami), gdyż maluchy często gubią drobne części swojej garderoby, a gdy kilkoro dzieci ma je takie same, nie sposób ich rozpoznać. Dotyczy to też rękawiczek, szalików itp.