Święto Przedszkolaka i Święto Pieczonego Ziemniaka

Piękna, słoneczna pogoda zachęca nas do częstych zabaw na świeżym powietrzu. 19 września odbyło się w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka i Święto Pieczonego Ziemniaka, świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania historii znanego wszystkim warzywa – ziemniaka.Wspólnie bawiły się wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola. Na początek poznały „Bajkę o ziemniaku” w wykonaniu swoich pań, które w uroczy sposób ukazały historię tego warzywa. Główną atrakcją było ognisko, w którym piekły się ziemniaczki oraz samodzielne pieczenie kiełbaski. W oczekiwaniu na przysmaki dzieci  brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie przedszkola, rzucały ziemniakiem do celu, biegały z ziemniakiem na drewnianej łyżce, skakały w workach, a także wykonywały pracę plastyczną.  Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Na koniec miłej zabawy była degustacja ziemniaczka i pieczonej kiełbaski.