Światowy Dzień Życzliwości

„Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy”.

Uśmiechnij się! Światowy Dzień Uśmiechu i Życzliwości w Naszym Przedszkolu. Uśmiech bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz kontakty z innymi osobami. W dniu 24.11.2022 obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień uśmiechu i życzliwości”, został on zorganizowany przez psychologa oraz pedagoga. Celem tego dnia było przybliżenie dzieciom znaczenia uśmiechu i życzliwości, kształtowanie umiejętności wyrażania życzliwości poprzez aktywność intelektualną, ruchową i plastyczną, wdrażanie dzieci do pozytywnych zachowań oraz integracja dzieci w grupie i czerpanie radości z uczestnictwa w zabawie. Dzieliliśmy się uśmiechem, stworzyliśmy pajęczynę przyjaźni, okazywaliśmy wzajemną życzliwość poprzez wypowiadanie miłych słów, rozwiązywaliśmy krzyżówkę, w której hasło było „magiczne słowo” – dziękuję. W najstarszej grupie przedszkolaków zorganizowany został konkurs na Króla i Królową Życzliwości, podczas którego każdy przedszkolak wytypował miłego chłopca i miłą dziewczynkę. Na zakończenie zajęć przedszkolaki przekazały sobie „iskierkę życzliwości”.