Spotkanie z ratownikiem medycznym

W przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego p. Krzysztofa Hetmana –  tatę Hani, Michalinki i Frania. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Następnie przedszkolaki z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionym przez siebie fantomie. Później ochotnicy próbowali sami udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.