Spotkanie z Policjantami

Od pierwszych dni w przedszkolu nasze dzieci są wdrażane do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno na terenie placówki jak i poza nią.

Jednak prawdziwym autorytetem dzieci w tej dziedzinie jest policjant. Dlatego 15 września w naszym przedszkolu pojawili się niecodzienni gośćcie –  policjanci  z Komisariatu Policji w Tarnowie.  Opowiadali przedszkolakom o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakimi dysponuje policjant w swojej codziennej pracy, ale najwięcej emocji wśród przedszkolaków wzbudził radiowóz.  Policjanci wyjaśnili zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze. Mówił o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy!