ŚNIADANIE – MRÓWKI

Postawiliśmy przed naszymi przedszkolakami wyzwanie. Dzieciaki same miały przygotować dla siebie śniadanie.

Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do przyrządzania ulubionych kanapek.

Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, uruchamiały wyobraźnię i rozwijały w ten sposób kreatywność. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie. Ku naszemu zdumieniu nawet największe przedszkolne „niejadki” zjadły swoją porcję z apetytem.