Projekt „Książka” w grupie Biedronki

W maju dzieci z grupy Biedronki podczas codziennych zajęć realizowały projekt „Książka”. Wszystko zaczęło się od „Siatki wiedzy” – „Co wiemy o książkach?, która została narysowana wspólnie z dziećmi. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki i księgarni oczywiście on-line. Poznały materiał z którego są zrobione książki, opowiadały o swoich ulubionych książkach, same wykonały książeczki sensoryczne, poznawały bajki, baśnie, legendy, oglądały teatrzyki kukiełkowe i same próbowały tworzyć przedstawienia. Na koniec dzieci wraz z rodzicami wykonały w domu strony do wymyślonych przez siebie książeczek, a w przedszkolu zaprojektowały okładki i zaprezentowały kolegom i koleżankom. Wszystkie książeczki zajęły miejsce w naszej biblioteczce i są codziennie czytane.