Niezwykła wizyta w przedszkolu

6 maja do przedszkola zawitali niezwykli goście –  żołnierze z 113 Batalionu Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej wśród , których była mama naszej Telimanki.  Wojskowi w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli naszym przedszkolakom na czym polega ich praca oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Dzieciom zostały zaprezentowane  różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Przedszkolaki miały okazję przymierzenia hełmu, kamizelki, słuchawek, paska wojskowego oraz maski przeciwgazowej. Rozmawiały również o pojazdach niezbędnych na poligonie i w innych sytuacjach, a nawet miały okazję  zobaczyć samochód wojskowy i wejść do środka. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszych gości i zadawały wiele pytań. Wizyta żołnierzy  była bardzo ciekawa. Na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
Dziękujemy!