List do Świętego Mikołaja

Pisanie i wysyłanie listu do Świętego Mikołaja to bardzo skomplikowana sprawa. Mrówki podjęły się tego trudnego zadania. Najpierw poprosiły Mikołaja o wymarzone prezenty, które narysowały. Następnie, własnoręcznie zrobiły i skleiły koperty. Potem nakleiły znaczki i zaadresowały koperty. Koperty dodatkowo udekorowały swoimi malunkami. Kolejnym krokiem była wycieczka na pocztę. Tam kierownik placówki Pan Daniel pozwolił dzieciom własnoręcznie podstemplować list, aby był gotowy do wrzucenia do skrzynki. Ostatnim etapem było oczywiście wrzucenie listu do skrzynki. Każdy zrobił to osobiście. Radość dzieci była ogromna. Po skończonym zadaniu wróciliśmy do przedszkola i zjedliśmy pyszny podwieczorek.