I Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Lulajże Jezuniu”

30 stycznia w naszym przedszkolu miało miejsce wielkie wydarzenie. Po raz pierwszy byliśmy organizatorami Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Lulajże Jezuniu”. Gościliśmy 12 solistów z 7 placówek wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami, których serdecznie powitała  Dyrektor naszego przedszkola Pani Mariola Nosek.  Małych wykonawców oceniało Jury: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej Teresa Pantera,  Pani Katarzyna Sroka nauczycielka muzyki oraz ksiądz katecheta Jan Król. W świąteczny nastrój  uczestników  wprowadziły dzieci z najstarszej grupy  prezentując piękną pastorałkę. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych 3 – 4 latki oraz 5 – 6 latki. Znakomicie zaprezentowali kolędy i pastorałki, wykazując się talentem muzycznym, ciekawym doborem repertuaru i stroju a przede wszystkim odwagą występując przed liczną publicznością. Po występach dzieci i ich opiekunowie zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek, a Jury na obrady.

Poziom był bardzo wyrównany, Jury wyłoniło laureatów w każdej kategorii wiekowej:

3 -4 latkiIzabella Andreasik z Przedszkola Publicznego nr 33 w Tarnowie

5- 6 latkiEmilia Masło z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. pw. św. Józefa w Woli Rzędzińskiej.

Pozostali uczestnicy za piękny występ otrzymali wyróżnieniew swoich kategoriach wiekowych:

3-4 latki – Antonina Kurtyka, Wiktoria Onik, Alicja Nowak, Maja Beściak

5 -6 latki – Milena Boruch z zespołem, Franciszek Sudo, Antoni Nawrocki, Małgorzata Nowak, Krzysztof Zając, Eryk Wałaszek.

Mali artyści otrzymali dyplomy, nagrody, a opiekunowie podziękowanie za trud włożony w przygotowanie dzieci do występu oraz statuetkę ze złotą nutką dla swojego przedszkola. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i zaproszeniem za rok na kolejny konkurs.