Dzień Przedszkolaka i Święto Pieczonego Ziemniaka

25 września w środę w naszym przedszkolu było wiele niespodzianek i świetna zabawa. Na początek dzieci oglądały przedstawienie kukiełkowe „O wróbelku Elemelku i gorącym kartofelku” w wykonaniu swoich pań. Później wyruszyliśmy do ogrodu przedszkolnego, gdzie dzieci brały udział w wielu konkursach i konkurencjach sportowych np.: układanie puzzli, bieg z ziemniakiem na łyżce, celowanie ziemniakiem do kosza i wiele innych. W sportowych zmaganiach udział wzięły też panie. Wygrała pani Ula, która okazała się mistrzynią w obieraniu ziemniaka. Dzieci również ozdabiały postacie pani i pana Ziemniaka pieczątkami. Nie zabrakło  pieczonej kiełbaski i ziemniaczków, które ze smakiem zjadły na świeżym powietrzu. Na koniec każdy przedszkolak został obdarowany upominkiem i medalem z okazji Święta Przedszkolaka. To był wspaniały i pełen wrażeń dzień.