Dzień Kropki

15 września nasze przedszkole obchodziło Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem  tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia.  Tego dnia wszystkie przedszkolaki były ubrane w kropki, a wesołe zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Dzieci  poznały genezę tego święta. Wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakiś TALENT. Tego dnia  dzieci dostrzegły kropki tam gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę … Przedszkolaki wspólnie  bawiły  się przy piosence o kropce i wykonały piękne prace plastyczne.  BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.