Biedronki poznają pracę kucharza

Biedronki w tym tygodniu poznawały pracę kucharza. W tym celu wybraliśmy się na wycieczkę do kuchni w naszym przedszkolu. Pani kucharka oprowadziła nas po kuchni i zapleczu; wyjaśniła jak wygląda przygotowanie posiłków, poszczególne etapy: od zgromadzenia towarów w magazynie, poprzez obróbkę w obieralni, aż wreszcie dotarliśmy do kuchni, gdzie gotuje się i piecze potrawy podawane na salach wszystkim dzieciom. Zauważyliśmy że przygotowanie posiłków wymaga wiele pracy. Panie kucharki pozwoliły nam nawet ulepić pierożki, które będą dzisiaj na obiad. Spotkanie z Paniami kucharkami było dla nas bardzo ciekawe, dziękujemy!

Po odwiedzinach w kuchni postanowiliśmy sami zabawić się w kucharzy i następnego dnia samodzielnie wykonaliśmy kanapki na śniadanie. Nasze Panie kucharki przygotowały nam wiele przysmaków z których mogliśmy skomponować przepyszne kanapki. Wszyscy z wielką ochotą zabrali się do pracy, a następnie do zajadania. Zostały tylko puste talerze.